KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16969307
nr 1696 9307
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
2 st, Signerade, daterade - 48, man + stilleben, blandteknik, yttermått inklusive ram: 51x42,53x65 cm. Signerad
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 28 april 2025
kl 20:41:44
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe