KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16969307

nr 1696 9307

Roland Kempe

(1907-1991), Sverige

2 st, Signerade, daterade - 48, man + stilleben, blandteknik, yttermått inklusive ram: 51x42,53x65 cm. Signerad

Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 28 april 2025
kl 20:41:44

Roland Kempe

Läs mer om Roland Kempe